Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 22 zl. ile kilogramów cukierków tańszych o 20 % kupimy za tę samą kwotę ? Dam naj za dobrą odpowiedź :)

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 22 zl. ile kilogramów cukierków tańszych o 20 % kupimy za tę samą kwotę ? Dam naj za dobrą odpowiedź :)
Odpowiedź

4*22zł=88zł 22zł-20%=17,60zł 88zł:17,60zł=5 odp. Za tę samą kwotę kupimy 5kg cukierków.

4 kg *22 zł= 88 zł                                                                                                22zł-20%= 17,60 -tyle kosztuje kilogram cukierków tańszych o 20%                     88 zł :17,60 Zł=5 kg cukierków                                                                                   Odp. za tę samą kwote po obniżce 20% kupimy 5 kg cukierków

Dodaj swoją odpowiedź