Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?     Zadanie jest z tematu: WIELKOŚCI ODWROTNIE PROPORCJONALNE

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?     Zadanie jest z tematu: WIELKOŚCI ODWROTNIE PROPORCJONALNE
Odpowiedź

4,5zł-20%*4,5zł=4,5zł-0,9zł=3,6zł   4kg-4,5zł x kg-3,6zł   3,6zł x=4kg*4,5zł 3,6zł x=18zł/kg/:3,6 x=5kg odp.można kupić 5kg cukierków za kwote o 20% nizszą  

Dodaj swoją odpowiedź