Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł.Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł.Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?
Odpowiedź

4*4,5=18zł 4,50*20% =0,9 4,50-0,9 =3,6 18:3,6 =5 Odp. Za tą kwotę można kupić 5 kg cukierków.

4.50*20%=0.9 4.50-0.9=3.60 18/3.60=5kg za te kwote mozna kupi 5 kg cukierków

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?     Zadanie jest z tematu: WIELKOŚCI ODWROTNIE PROPORCJONALNE

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?     Zadanie jest z tematu: WIELKOŚCI ODWROTNIE PROPORCJONALNE...

Matematyka

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę...

Matematyka

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 22 zl. ile kilogramów cukierków tańszych o 20 % kupimy za tę samą kwotę ? Dam naj za dobrą odpowiedź :)

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 22 zl. ile kilogramów cukierków tańszych o 20 % kupimy za tę samą kwotę ? Dam naj za dobrą odpowiedź :)...

Matematyka

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę ?

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę ?...

Matematyka

Z pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł . Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?   Bardzo prosze o rozwiązanie i o wyjaśnienie :) mam to na jutro

Z pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł . Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?   Bardzo prosze o rozwiązanie i o wyjaśnienie :) mam to na jutro...