Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?

Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?
Odpowiedź

x - opakowanie y - chleb -> x+1=y x + y = 1,20 x + x + 1 = 1,20 2x = 1,20-1 2x = 0,20 | :2 x = 0,10 y = 0,10 + 1 = 1,10 Odp. Chleb kosztuje 1,10zł, a opakowanie 0,10zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

chleb w opakowaniu kosztuje 1.20 zł.Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania .ile kosztuje chleb a ile opakowanie ?

chleb w opakowaniu kosztuje 1.20 zł.Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania .ile kosztuje chleb a ile opakowanie ?...

Matematyka

Zad1. Rozwiąż równanie: 2(x-1)=1,2x-6 zad2 Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?

Zad1. Rozwiąż równanie: 2(x-1)=1,2x-6 zad2 Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?...

Matematyka

Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?     Proszę o dane i rozwiązanie metodą przeciwnych współczynników lub podstawiania.  

Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?     Proszę o dane i rozwiązanie metodą przeciwnych współczynników lub podstawiania.  ...

Matematyka

Na juro więc piszcie;) zad1. chleb w opakowaniu kosztuje 1,20zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania . Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?

Na juro więc piszcie;) zad1. chleb w opakowaniu kosztuje 1,20zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania . Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?...