Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?     Proszę o dane i rozwiązanie metodą przeciwnych współczynników lub podstawiania.  

Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?     Proszę o dane i rozwiązanie metodą przeciwnych współczynników lub podstawiania.  
Odpowiedź

x-opakowanie y-chleb   x + y = 1,20 x = y - 1,00   y - 1,00 + y = 1,20 x= y - 1,00   2y = 2,20 / : 2 y = 1,10 x= 1,10 - 1,00 = 0,10  

Dodaj swoją odpowiedź