Na juro więc piszcie;) zad1. chleb w opakowaniu kosztuje 1,20zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania . Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?

Na juro więc piszcie;) zad1. chleb w opakowaniu kosztuje 1,20zł. Chleb jest o 1zł droższy od opakowania . Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?
Odpowiedź

1,20 zł - chleb z opakowaniem x-opakowanie 1-o tyle jes droszy chleb 1,20- 1 =0,20 zł odp:opakowanie kosztuje 0,20 zł

x - cena opakowania x + 1 - cena chleba x + x + 1 = 1,20 2x= 1,20 - 1 x = 0,1 odp. opakowanie kosztuje 10 groszy

Dane: x - opakowanie x + 1 - chleb Rozwiązanie: x+1+x =1,20 2x=1,20 - 1 x =0,1

Dodaj swoją odpowiedź