Zad1. Rozwiąż równanie: 2(x-1)=1,2x-6 zad2 Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?

Zad1. Rozwiąż równanie: 2(x-1)=1,2x-6 zad2 Chleb w opakowaniu kosztuje 1,20 zł. Chleb jest o 1 zł droższy od opakowania. Ile kosztuje chleb, a ile opakowanie?
Odpowiedź

2x-2=1,2x-6 0,8x=-4/0,8 x= -5 2) chleb 1zł apakowanie 20 gr.

2(x-1)=1,2x-6 2x-2=1,2x-6 2x-1,2x=-6+2 0,8x=-4 x=-5 2) Chleb+opakowania =1,2 zł Chleb y=x+1 Opakowanie =x x+y=1,2 x+1+x=1,2 2x=1,2-1 2x=0,2 x=0,1 zł y=x+1=0,1+1=1,1 zł x+y=0,1+1,1=1,2 zł Odp. Chleb kosztuje 1,1 zł, a opakowanie 0,1 zł pozdrawiam:)

Dodaj swoją odpowiedź