Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.?

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.?
Odpowiedź

1,75kg - 9,80 zł 1 kg - x zł i na krzyż. x= 1*9,80/1,75 ≈ 2,1 zł 9,80 - 2,1 = 7,7 zł Odp. Kilogram winogron kosztował 7,7 zł.

34 - 9,80 6/4 - 19,60 24 - ok.6,53 44 - ok.13,06

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za ¼ kilograma winogron zapłaciłem 9.80 z.ł Ile kosztuje kilogram tych winogron? Za ⅖ kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11.26 zł. Kilogram szynki kosztował 18.20. Ile kosztował kilogram sera???

Za ¼ kilograma winogron zapłaciłem 9.80 z.ł Ile kosztuje kilogram tych winogron? Za ⅖ kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11.26 zł. Kilogram szynki kosztował 18.20. Ile kosztował kilogram sera???...

Matematyka

Matematyka 2001 klasa 6 zadanie 11 strona 145 Za 1 i 3/4 kilograma zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? 

Matematyka 2001 klasa 6 zadanie 11 strona 145 Za 1 i 3/4 kilograma zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? ...

Matematyka

za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. ile kosztuje kilogram tych winogron??

za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. ile kosztuje kilogram tych winogron??...

Matematyka

za trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? obliczenia !!!!!!!!!! jak są wogule :)

za trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? obliczenia !!!!!!!!!! jak są wogule :)...

Matematyka

Za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? 

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? ...