Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? 

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? 
Odpowiedź

1 3/4=1,75 1,75---9,8 1,00---x 1,75x=9,8 x=5,6 - koszt 1 kg winogron

[latex]1,75 kg - 9,80 zł[/latex] [latex]1 kg - x zł[/latex] [latex]x=frac{9,80}{1,75}=5,60[/latex] odp. Kilogram winogrona kosztuje 5,60 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1 i trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ! Proszę o szybką pomoc !!

Za 1 i trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ! Proszę o szybką pomoc !!...

Matematyka

Za 1 i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 1 i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.?

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.?...

Matematyka

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9 , 8 zł . Ile kosztuje kilogram tych winogron

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9 , 8 zł . Ile kosztuje kilogram tych winogron...