Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ?
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ?
1 3/4=1,75 1,75---9,8 1,00---x 1,75x=9,8 x=5,6 - koszt 1 kg winogron
[latex]1,75 kg - 9,80 zł[/latex] [latex]1 kg - x zł[/latex] [latex]x=frac{9,80}{1,75}=5,60[/latex] odp. Kilogram winogrona kosztuje 5,60 zł.
Za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?...
Za 1 i trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ! Proszę o szybką pomoc !!...
Za 1 i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?...
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.?...
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9 , 8 zł . Ile kosztuje kilogram tych winogron...