Matematyka 2001 klasa 6 zadanie 11 strona 145 Za 1 i 3/4 kilograma zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? 

Matematyka 2001 klasa 6 zadanie 11 strona 145 Za 1 i 3/4 kilograma zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? 
Odpowiedź

9,80/8=1,225 - ponieważ są 4 części 3 1,225*3=3,775

Dodaj swoją odpowiedź