za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. ile kosztuje kilogram tych winogron??
za 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. ile kosztuje kilogram tych winogron??
[latex]0,75kg=5,40zl\1kg=xzl\0,75x=5,40 /:0,75\x=7,2zl[/latex]
3/4 * 5,40=0.75*5.40=4,05zł za kg
za trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 5,40zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ? obliczenia !!!!!!!!!! jak są wogule :)...