3/4a+3/2b=x a=5,40 b=2/3a b=3,60 4,05+5,40=9,45
5,40 : 4 = 1,35 1,35 x 3 = 4, 05 - gruszki 4,05 : 3 = 1,35 1,35 x 2 = 2,70 - jabłka 2,70 + 4,05 = 6,75 Odp. Za te zakupy zapłaciłem 6,75.
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ?
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ?...
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ? Dam naj ale proszę was o dokłądne obliczenia ! ;>
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ? Dam naj ale proszę was o dokłądne obliczenia ! ;>...
Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i 1 jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?
Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i 1 jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?...
kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek. kilogram gruszek kosztował 5.40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek ile zapłaciłem za te zakupy
kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek. kilogram gruszek kosztował 5.40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek ile zapłaciłem za te zakupy...
Kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy
Kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy...