Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i 1 jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?

Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i 1 jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?
Odpowiedź

1 kg gruszek- 5,40zł 1kg jabłek- 5,40*2/3= 3,60zł 3/4kg*5,40+ 1 1/2*3,60= 4,05zł+ 5,40zł= 9,45zł Odp: Za te zakupy zapłaciłem 9,45zł. Liczę na naj i pozdrawiam, Ganryo.

Dodaj swoją odpowiedź