Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ? Dam naj ale proszę was o dokłądne obliczenia ! ;>

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ? Dam naj ale proszę was o dokłądne obliczenia ! ;>
Odpowiedź

5,40*3/4= 4,05 zł ---> gruszki 2/3 * 5,40= 3,60 zł ---> cena kilograma jabłek 2,60 * 3,60= 9 ,36 zł ---> jabłka 4,05 + 9, 36 = 13,41 zł ----> cena raem :D Mam nadzieję że pomogłam Pozdrawiam Liczę na naj :D

4/4 - 1 kg 5,40 : 4 = 1,35zl 1,35 x 3 = 4,05 zl Wiemy ze 3/4 kg gruszek kosztowało 4zl i 5 groszy 5,40 : 3 = 1,80zl 1,80zl x 2 = 3,60zl Wiemy ze 1 kg jablek kosztuje 3 zl i 60 groszy. Mamy obliczyc 1/2 kg wiec 3,60zl : 2 = 1,80 zl 4,05 zl + 1,80zl = 5,85 ODP. Za zakupy zaplacisz 5zl i 85 groszy

Dodaj swoją odpowiedź