3/4*5.4=4.05 tyle kosztowały gruszki 2/3*5.4=3.6 cena 1 kg jabłek 3.6*1.5=5.4 tyle kosztowały jabłka 5.4+4.05=9.45 za te zakupy zaplaciłeś 9.45zł
Cena 1 kg jabłek: 5,40zł×2/3=2,70zł Cena 3/4 kg gruszek: 3/4×5,40zł=4,50zł Cena 1 1/2 kg jabłek: 1 1/2×2,70zł=4,05zł Łączna cena zakupów: 4,50zł+4,05zł=8,55zł Odp. Za te zakupy zapłaciłem 8,55zł.
dane: waga gruszek:3/4kg =0,75kg-zaplacono 4.05zł waga jabłek1,5 1kg gruszek=5.4 1kg=100% 0.75kg=75% 75%*5.4=4.05 2/3*5.4=2/3*27/5=3.6zł 4.05+3.6=7.65
kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek. kilogram gruszek kosztował 5.40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek ile zapłaciłem za te zakupy
kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek. kilogram gruszek kosztował 5.40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek ile zapłaciłem za te zakupy...
Kupiłem 3/4 kg.gruszek i 1 całość 1/2kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł ,a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?
Kupiłem 3/4 kg.gruszek i 1 całość 1/2kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł ,a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?...
kupiłem 3/4kilograma gruszek i 1cała1/2kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? np 3/4 to trzy czwate w ułamku zwykłym
kupiłem 3/4kilograma gruszek i 1cała1/2kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? np 3/4 to trzy czwate w ułamku zwykłym...
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?...
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ?
Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ?...