Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?
Odpowiedź

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.? x-szynka y-ser 1kg szynki-18,20 0,3*18,20=5,46 2,5 * y + 5,46 = 11,26 2,5y=11,26-5,46 2,5y=5,8/:2,5 y=2,32

x cena sera y cena szynki 2/5 * x + 0,3 * y = 11,26 y = 18,20 podstawiamy: 2/5x + 0,3 * 18,20 = 11,26 2/5x + 5,46 = 11,26 /-5,46 2/5x = 5,8 zamieniam na ułamek dziesiętny 0,4x = 5,8 /:0,4 x = 14,5

2/5 kg sera = 0,4 kg sera 18,20 * 0,30 = 5,45 - koszt szynki 11,26 - 5,45 = 5,81 - koszt sera 1,00kg - 0,4kg = 0,6kg 5,81 : 0,4 = 14,52 Odp: Kilogram sera kosztował 14,52 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 0,4 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł Ile kosztował kilogram sera?

Za 0,4 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł Ile kosztował kilogram sera?...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. 

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. ...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?   Z góry dzięki *__*

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?   Z góry dzięki *__*...