Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. 

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. 
Odpowiedź

18,2*0,3=5,46  koszt zakupu szynki   11,26 -5,46=5,8 - koszt zakupu 40 dag sera   5,8:4=1,45 - koszt 10 dag sera 1,45*10=14,5 koszt 1 kg sera.  

0,3 x 18,20 = 5,46 11,26 - 5,46 = 5,80 2/5 sera = 5,80 5,80 + 5,80 + 2,90 = 1 kg sera 1 kg sera =  14,50 Odp.: 1 kg sera kosztował 14,50 

Dodaj swoją odpowiedź