Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?   Z góry dzięki *__*

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?   Z góry dzięki *__*
Odpowiedź

x - cena kg sera 18,20 zł * 0,3 = 5,46 zł - tyle zapłacono za szynkę 2/5 x + 5,46zł= 11,26zł 2/5 x = 11,26zł - 5,46zł = 5,80zł 2x = 5 * 5,80zł = 29zł x = 29zł/2 = 14,50zł odp kg sera kosztował 14,50 zł                                                

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. 

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. ...

Matematyka

Proszę o szybką odpowiedź;) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Z góry wielkie dzięki:);):-)^_^

Proszę o szybką odpowiedź;) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Z góry wielkie dzięki:);):-)^_^...