15zł * 50% = 15zł * 50/100 =750/100 = 7,5zł 15zł + 7,5zł = 22,5 zł
15zł : 50% = 7,50zł 15zł + 7.50 = 22,50zł mam nadzieje ze dobrze :P
15 zl , 50 % drozej 15 zł : 2 = 7,5 zł 15zł + 7,5zł = 22,5 zł
1.a) Wlasciciel sklepu kupil owoce po 3zl za kg a sprzedal o 20% drozej ile zarobil gdy sprzedal 120 kg b) O ile % zarobilby gdyby te jablka sprzedal nie z 20 % zyskiem a 25% drozej 2. Uczniowie klas 3 pojechali na wycieczkę pociągiem. W kazdym przedzia
1.a) Wlasciciel sklepu kupil owoce po 3zl za kg a sprzedal o 20% drozej ile zarobil gdy sprzedal 120 kg b) O ile % zarobilby gdyby te jablka sprzedal nie z 20 % zyskiem a 25% drozej 2. Uczniowie klas 3 pojechali na wycieczkę pociągiem. W kazdym ...
Witam mam pytanie co drozej wyjdzie na przykladzie 10 litrow np. 0,5l wodki kosztuje 18 zl a 0,7 wodki kosztuje 25 zl co drozej wyjdzie kupujac 10 litrow
Witam mam pytanie co drozej wyjdzie na przykladzie 10 litrow np. 0,5l wodki kosztuje 18 zl a 0,7 wodki kosztuje 25 zl co drozej wyjdzie kupujac 10 litrow...
za ksiazke i zeszyt mama zaplacila 19zl. ksiazka kosztowala o 13zl drozej niz zeszyt . ile kosztowala ksiazka a ile zeszyt???
za ksiazke i zeszyt mama zaplacila 19zl. ksiazka kosztowala o 13zl drozej niz zeszyt . ile kosztowala ksiazka a ile zeszyt???...
bolek sprzedal 5 kg makulatury za 40 zł i 4 kg zlomu za 224zł. ile razy drozej placono za 1 kg złomu niz 1 kg makulatury?
bolek sprzedal 5 kg makulatury za 40 zł i 4 kg zlomu za 224zł. ile razy drozej placono za 1 kg złomu niz 1 kg makulatury?...
bolek sprzedał 5 kg makulatury za 40zł i 4 kg zlomu za 224 zł. ile razy drozej placono za 1 kg zlomu niz 1 kg makulatury?
bolek sprzedał 5 kg makulatury za 40zł i 4 kg zlomu za 224 zł. ile razy drozej placono za 1 kg zlomu niz 1 kg makulatury?...
Oblicz ile drozej kosztuje swiecenie zarowka 100w od 25w za cza pracy 100h. Cena 1kwh wynosi 45groszy
Oblicz ile drozej kosztuje swiecenie zarowka 100w od 25w za cza pracy 100h. Cena 1kwh wynosi 45groszy...