1.a) Wlasciciel sklepu kupil owoce po 3zl za kg a sprzedal o 20% drozej ile zarobil gdy sprzedal 120 kg b) O ile % zarobilby gdyby te jablka sprzedal nie z 20 % zyskiem a 25% drozej 2. Uczniowie klas 3 pojechali na wycieczkę pociągiem. W kazdym przedzia

1.a) Wlasciciel sklepu kupil owoce po 3zl za kg a sprzedal o 20% drozej ile zarobil gdy sprzedal 120 kg b) O ile % zarobilby gdyby te jablka sprzedal nie z 20 % zyskiem a 25% drozej 2. Uczniowie klas 3 pojechali na wycieczkę pociągiem. W kazdym przedziale bylo 8 uczniow. Jeśli w kazdym przedziale bylo by 6 uczniow to zajeliby o 3 przedzialy wiecej. Ile uczniów pojechgalo na wycieczke?
Odpowiedź

a) 3 zl za kg 3zl*20℅ 3*0,2=0,6zl 120*0,6=72zl odp. zarobilby 72 zl gdyby sprzedal 120 kg b) 3 zl za kg 120kg*3zl 120*3=360zl za 120 kg 25℅ z 360zl 0,25*360=90 zl odp. zarobilby 90 zl gdyby sprzedał 120 kg z 25-procentowym zyskiem

Dodaj swoją odpowiedź