bolek sprzedal 5 kg makulatury za 40 zł i 4 kg zlomu za 224zł. ile razy drozej placono za 1 kg złomu niz 1 kg makulatury?

bolek sprzedal 5 kg makulatury za 40 zł i 4 kg zlomu za 224zł. ile razy drozej placono za 1 kg złomu niz 1 kg makulatury?
Odpowiedź

5 kg makulatury = 40 zł 1kg = 40:5=8zł 4kg złomu=224zł 1kg = 224:4=56zł 56zł:8zł = 7 Odp.: Za kg złomu zapłacono 7 razy więcej niż za 1kg makulatury.

1 kg makulatury=40 zł 4 kg złomu=224 zł 1 kg złomu=224:4=56 zł   56:40=1,4   Odp.: Za kg złomu płacono 1,4 razy więcej niż za kg makulatury. 

Dodaj swoją odpowiedź