bolek sprzedał 5 kg makulatury za 40zł i 4 kg zlomu za 224 zł. ile razy drozej placono za 1 kg zlomu niz 1 kg makulatury?

bolek sprzedał 5 kg makulatury za 40zł i 4 kg zlomu za 224 zł. ile razy drozej placono za 1 kg zlomu niz 1 kg makulatury?
Odpowiedź

5 kg makulatury = 40 zł 1kg = 40:5=8zł 4kg złomu=224zł 1kg = 224:4=56zł 56zł:8zł = 7 Odp.: Za kg złomu zapłacono 7 razy więcej niż za 1kg makulatury

40 zł : 5 = 8 zł 8 zł kosztował 1 kg makulatury. 224 zł : 4 = 56 zł 56 zł kosztował 1 kg złomu. 56 : 8 = 7  Odp.: Złom jest 7 razy droższy od makulatury.

Dodaj swoją odpowiedź