13. Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11.26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

13. Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11.26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
Odpowiedź

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? 2/5 x + 0,3y = 11,26 y=18,2 2/5x + 0,3*18,2 = 11,26 2/5x = 11,26 - 5,46 2/5x = 5,8 x= 14,5 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 0,4 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł Ile kosztował kilogram sera?

Za 0,4 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł Ile kosztował kilogram sera?...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. 

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram SERA ? .   Z góry dzięki . ; ] Daje naj. ...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?   Z góry dzięki *__*

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?   Z góry dzięki *__*...