Ilość zeszytów w linię - x Ilość zeszytów w kratkę - y x + y = 12 x * 3,50 + y * 4,50 = 49 x = 12 - y (12 - y) * 3,50 + 4,50y = 49 x = 12 - y 42 - 3,50y + 4,50y = 49 x = 12 - y y = 49 - 42 x = 12 - y y = 7 x = 12 - 7 y = 7 x = 5 y = 7
Kupiono 12 zeszytów .Zeszyty w linię były po 3,50 ,a zeszyty w kratkę po 4,50.Zapłacono 49zł.Ile kupiono zeszytów w linię ,a ile a kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ? x- ilość zeszytów w kratkę y-ilość zeszytów w linię x+y=12 4,5x+3,5y=49 /:10 45x+35y=490 /:5 9x+7y=98 x=12-y 9(12-y)+7y=98 108-9y+7y=98 108-2y=98 /+2y 108=98+2y /-98 10=2y /:2 y=5 x=12-5=7 kupiono 7 zeszystów w kratkę i 5 w linię; zeszytów w kratkę było zatem o 2 więcej (7-5=2)
Kupiono 7 zeszytów w kratkę kupiono 5 zeszytów w linie 7x4.5=31.5 5x3.5=17.5 31.5- 17.5=14 kupiono o 2 więcej zeszytów w kratkę niż zeszytów w linie
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Rozwiązanie proszę równaniem ;)
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Rozwiązanie proszę równaniem ;)...
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł , a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Ma być to działanie z JEDNĄ niewiadomą.
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł , a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Ma być to działanie z JEDNĄ niewiadom�...
kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł a w kratkę po 4,50zł.zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszyt w linię , a ile w kratkę? O ile kupiono więcej zeszytów w kratkę niż w linię? PROSZĘ TO NA DZISIAJ!!!
kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł a w kratkę po 4,50zł.zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszyt w linię , a ile w kratkę? O ile kupiono więcej zeszytów w kratkę niż w linię? PROSZĘ TO NA DZISIAJ!!!...
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3.50zł , a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3.50zł , a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?...
Kupiono 12 zeszytów.Zeszyty w linię były po 3.50zł,a w kratkę po 4.50zł. Zapłacono 49zł.Ile kupiono zeszytów w linię,a ile-w kratkę?o ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?
Kupiono 12 zeszytów.Zeszyty w linię były po 3.50zł,a w kratkę po 4.50zł. Zapłacono 49zł.Ile kupiono zeszytów w linię,a ile-w kratkę?o ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?...