Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3.50zł , a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3.50zł , a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?
Odpowiedź

x-zeszyty w linie y-zeszyty w kratke 3,50x+4,50y=49 x+y=12 x=12-y 3,5(12-y)+4,5y=49 42-3,5y+4,5y=49 y=7 x=12-7 x=5 odp: zeszytów w linie kupiono 5, zeszytow w kratke 7.kupiono 2 zeszyty w kratke wiecej.

x - ilość zeszytów w linię y - ilość zeszytów w kratkę   x+y=12 3,5x+4,50y=49   x=12-y   3,5(12-y)+4,50y=49 42-3,5y+4,50y=49 y=49-42 y=7 <--- ilość zeszytów w kratkę   x=12-7=5 <--- ilość zeszytów w linię 7-5=2   Odp. Kupiono 5 zeszytów w linię i 7 zeszytów w kratkę. Kupiono dwa zeszyty więcej w kratkę niż w linię.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiono 12 zeszytów.Zeszyty w linię były po 3.50zł,a w kratkę po 4.50zł. Zapłacono 49zł.Ile kupiono zeszytów w linię,a ile-w kratkę?o ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

Kupiono 12 zeszytów.Zeszyty w linię były po 3.50zł,a w kratkę po 4.50zł. Zapłacono 49zł.Ile kupiono zeszytów w linię,a ile-w kratkę?o ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?...

Matematyka

kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł a w kratkę po 4,50zł.zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszyt w linię , a ile w kratkę? O ile kupiono więcej zeszytów w kratkę niż w linię? PROSZĘ  TO NA DZISIAJ!!!

kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł a w kratkę po 4,50zł.zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszyt w linię , a ile w kratkę? O ile kupiono więcej zeszytów w kratkę niż w linię? PROSZĘ  TO NA DZISIAJ!!!...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł , a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Ma być to działanie z JEDNĄ niewiadomą.

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł , a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Ma być to działanie z JEDNĄ niewiadom�...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Rozwiązanie proszę równaniem ;)

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Rozwiązanie proszę równaniem ;)...