Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł , a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Ma być to działanie z JEDNĄ niewiadomą.
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50zł , a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię , ile - w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Ma być to działanie z JEDNĄ niewiadomą.