Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię? Rozwiązanie proszę równaniem ;)
Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50zł. Zapłacono 49zł. Ile kupiono zeszytów w linię a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?
Rozwiązanie proszę równaniem ;)