1 ¼ kg = 9,80zł 1 kg - x zł 1¼x = 9,80 x=7,84zł 1 kg winogron kosztuje 7,84zł
1 1/4 kg = 1,25 kg 1,25kg ------- 9,80zł 1kg ----------- x zł ------------------------ x =1kg * 9,80zl/1,25kg x = 7,84 zł Odp.Kilogram winogron kosztuje 7,84 zl.
Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)
Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)...
za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**
za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**...
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron...
za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania.
za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania....
Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?
Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?...