za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania.

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania.
Odpowiedź

  1 3/4 = 1,75 *zamieniłam na ułamek dziesiętny*   1,75 = 9,80 9,80 : 1,75 = 5,6   Odp. Kilogram tych winogron kosztuje 5zł 60 gr.   Liczę na naj :)

Ja to sam robiłem   Nie sciągalem   1,75 = 9,80 9,80 : 1,75 = 5,6     Odpowiedz Kilogram winogron kosztuje 5.60zl    

Dodaj swoją odpowiedź