za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**

za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**
Odpowiedź

9,80 zł : 1,75 = 980 : 175 = 5,60 zł odp. Kg winogron kosztuje 5,60 zł.

1 [latex] frac{3}{4} [/latex]  kg = 1,75 kg 1,75 kg -------------- 9,80 zł     1 kg --------------- x zł x = [latex] frac{1kg*9,80zl}{1,75kg} [/latex] = 5,60 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 1 1/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?

za 1 1/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)

Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)...

Matematyka

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron...

Matematyka

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania.

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania....

Matematyka

Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?...