Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron
Odpowiedź

Najpierw robimy proporcję: 1,75 kg - 9,80 zł 1kg - x Potem rozwiązujemy: x= (1 kg · 9.80 zł): 1,75 kg = 5,60 Kilogramy się skrócą, wynik wyjdzie w złotówkach. Odp: Za 1 kilogram tych winogron zapłacisz 5,60 zł

1 i 3/4 = 1,75 1,75 kg ------- 9,80 zł      1 kg --------    x zł ----------------------------- 1 kg = 9,80zł/1,75 1 kg = 5,60 zł Odp.Kilogram winogron kosztuje 5,60 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 1 1/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?

za 1 1/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)

Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)...

Matematyka

za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**

za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**...

Matematyka

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania.

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania....

Matematyka

Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?...