Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 1i 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?
Odpowiedź

1 3/4 kg =1.75kg  1.75kg:9.80zł=5.60zł=1kg spr: 0.5 kg = 2.8zł        0.25kg= 1.4zł         1kg=5.60zł       1kg+0.25kg+0.5kg=1.75kg        2.80zł+1,4kg+5,60zł=9,80zł Kilogram tych winogron kosztuje 5,60zł :D liczę na naj 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 1 1/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?

za 1 1/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)

Za 1¾ kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję za rozwiązania :)...

Matematyka

za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**

za 1 34 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? :**...

Matematyka

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron...

Matematyka

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania.

za jeden i trzy czwarte(ułamek) kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o zapisanie rozwiązania zadania....