Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka gruszek?

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka gruszek?
Odpowiedź

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka gruszek?   2x+0,8x=5,6 2,8x=5,6 x=2 gruszki 0,8*2=1,6 jabłka

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cena kg jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5.60. Jaka jest cena kg jabłek a jaka gruszek???

Cena kg jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5.60. Jaka jest cena kg jabłek a jaka gruszek???...

Matematyka

Rozwiąż równanie : Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)

Rozwiąż równanie : Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)...

Matematyka

Rozwiąż równanie i sprawdz: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)

Rozwiąż równanie i sprawdz: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)...

Matematyka

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za dwa kilogramy gruszek i jeden kilogram jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena jabłek, a jaka jest cena gruszek?

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za dwa kilogramy gruszek i jeden kilogram jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena jabłek, a jaka jest cena gruszek?...

Matematyka

Cena kilograma jabłek stanowi 0,8 ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?? Odpowiedź w równaniach

Cena kilograma jabłek stanowi 0,8 ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?? Odpowiedź w równaniach...