Rozwiąż równanie i sprawdz: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)

Rozwiąż równanie i sprawdz: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)
Odpowiedź

j- jabłka g-gruszki j=[latex] frac{8}{10} [/latex] g 2g + 1j = 5,6 j=[latex] frac{8}{10} [/latex] g 2g + 1 * [latex] frac{8}{10} [/latex] g  = 5[latex] frac{6}{10} [/latex] j=[latex] frac{8}{10} [/latex] g 2g + [latex] frac{8}{10} [/latex] g  = [latex] frac{56}{10} [/latex] j=[latex] frac{8}{10} [/latex] g [latex] frac{20}{10} [/latex] g + [latex] frac{8}{10} [/latex] g  = [latex] frac{56}{10} [/latex] j=[latex] frac{8}{10} [/latex] g [latex] frac{28}{10} [/latex] g =  [latex] frac{56}{10} [/latex]    ] : [latex] frac{28}{10} [/latex] g = 2zł j=[latex] frac{8}{10} [/latex] g j=[latex] frac{8}{10} [/latex] * 2zł j = 1,60 zł Odpowiedź: Gruszki kosztowały 2zł, a jabłka 1,60zł.

Dodaj swoją odpowiedź