Cena kg jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5.60. Jaka jest cena kg jabłek a jaka gruszek???

Cena kg jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5.60. Jaka jest cena kg jabłek a jaka gruszek???
Odpowiedź

x- cena kg jabłek y - cena kg gruszek   x=80%y 2y+x=5,6   x=0,8y 2y+0,8y=5,6   x=0,8y y=2   x=1,60zł - cena kg jabłek y=2,00zł - cena kg gruszek Pozdrawiam i liczę na naj... :-))

2 x G + 0.8 x G=5.60 2.80 x G=5.60 G=2 G-to gruszki Kilogram gruszek kosztuje 2.zł , a kilogram jabłek kosztuje 0.8 x 2.=1.60

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka gruszek?

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka gruszek?...

Matematyka

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za dwa kilogramy gruszek i jeden kilogram jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena jabłek, a jaka jest cena gruszek?

Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za dwa kilogramy gruszek i jeden kilogram jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena jabłek, a jaka jest cena gruszek?...

Matematyka

Rozwiąż równanie : Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)

Rozwiąż równanie : Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)...

Matematyka

Rozwiąż równanie i sprawdz: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)

Rozwiąż równanie i sprawdz: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek .Za 2kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek i kilograma gruszek.                       Pliss Daje Naj :)...

Matematyka

Cena kilograma jabłek stanowi 0,8 ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?? Odpowiedź w równaniach

Cena kilograma jabłek stanowi 0,8 ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?? Odpowiedź w równaniach...