Cena kilograma jabłek stanowi 0,8 ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?? Odpowiedź w równaniach

Cena kilograma jabłek stanowi 0,8 ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?? Odpowiedź w równaniach
Odpowiedź

x-jabłka y-gruszki x=0,8y 2y+x=5,60 przez podstawienie 2y+0,8y=5,60 2,8y=5,60 dzielimy obustronnie przez 2,8 y=2[zł] x=0,8*2=1,60[zł] spr. L=2*2+1,60=4+1,60=5,60 P=5,60 L=P

x = cena jabłek y = cena gruszek x = 0,8y 2y+x=5,60 2y+0,8y=5,6 2,8y = 5,60 /2,8 y = 2 cena gruszek = 2 cena jabłek = 2*0,80 = 1,60

Dodaj swoją odpowiedź