x - stara cena x+10 - nowa cena 13 * (x + 10) = 15x 13x + 130 = 15x przenosimy ixy na prawo 130 = 2x | :2 65 = x Stara cena wynosiła 65 złotych za kilogram. Sprawdzenie: 13 * 75 = 15 * 65 975= 975 Jest zrobione dobrze. ;)
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką? Proszę pomocy :( I jakby ktoś mógłby również wytłumaczyć mi to zadanie byłaby
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką? Proszę pomocy :( I jakby ktoś mógłby również wytłumaczy�...
cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką
cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką...
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką ?
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką ?...
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł , tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle , ile przedtem za 15 kg . Ile kosztował ten towar przed podwyżką ??? Proszę o szybką odpowiedź :)
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł , tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle , ile przedtem za 15 kg . Ile kosztował ten towar przed podwyżką ??? Proszę o szybką odpowiedź :)...
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł. tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kilogramów tyle ile przedtem za 15. Ile kosztował ten towar przed podwyżką ?
Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł. tak że przy nowej cenie płacimy za 13 kilogramów tyle ile przedtem za 15. Ile kosztował ten towar przed podwyżką ?...