Rynek pozagiełdowy (ang. OTC-Over the counter market)inaczej nieregulowany jest miejscem obrotu papierami wartościowymi poza giełdą papierów wartościowych. Rynek pozagiełdowy stanowi część rynku regulowanego, na którym odbywa się obrót walorami, dla których nie stawia się tak wysokich wymagań jak dla akcji notowanych na rynku giełdowym. Ceny na tym rynku są cenami negocjowanymi pomiędzy poszczególnymi brokerami. Rynek pozagiełdowy jest to rynek obrotu papierami wartościowymi, na którym transakcje odbywają się bezpośrednio pomiędzy uczestnikami rynku, bez pośrednictwa trzeciego podmiotu (giełdy papierów wartościowych). Na rynku tym cena akcji ustalana jest pomiędzy dwoma stronami (między dwoma brokerami) w przypadku każdej transakcji oddzielnie. Rynek pozagiełdowy umożliwia spółkom pozyskanie kapitału, bez konieczności spełniania wysokich wymogów stawianych przez giełdy papierów wartościowych. Jest on przeznaczony głównie dla mniejszych i mniej wiarygodnych spółek, które nie spełniają standardów narzucanych przez giełdy spółkom notowanym na rynku podstawowym. Rynek pozagiełdowy charakteryzuje się podwyższonym poziomem ryzyka i w wielu krajach możliwość inwestowania na tym rynku ograniczona jest do wyspecjalizowanych podmiotów i inwestorów posiadających odpowiednie doświadczenie. Rynki pozagiełdowe są w większości krajów rynkami regulowanymi i podlegają nadzorowi. Rynek pozagiełdowy w Polsce Rynkiem pozagiełdowym w Polsce jest Centralna Tabela Ofert (CeTO). Rynek ten prowadzony jest przez spółkę MTS-CeTO S.A, której głównymi akcjonariuszami są: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Skarb Państwa Domy maklerskie Banki Związek Banków Polskich - Izba Gospodarcza MTS S.A. Nadzór nad rynkiem stanowi Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWIG). Rozliczenia transakcji, tak samo jak w przypadku rynków giełdowych, dokonywane są za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW). Notowania na CeTO odbywają się w systemie notowań ciągłych. Podstawową różnicą jest jednak fakt, że na CeTO wahania kursów instrumentów finansowych nie są w żaden sposób ograniczone.
Zarządzanie w przedsiębiorstwie.
ZAGADNIENIA Z PRZEDMIOTU: ZARZĄDZANIE W PRZEDSIĘBIORSTWIE
1. Pojęcie, istota, i funkcje zarządzania
2. Charakterystyka podstawowych funkcji zarządzania, planowanie, organizowanie, motywowanie i kontrola
3. Geneza nauki zarządzani...
Wykłady z zarządzania
Zarządzanie-to rodz kierowania, przy którym kierujący ma uprawnienia zwierzchnie w stos do podległych mu pracowników lub instytucji, wynikające bezpośrednio z własności środków produkcji albo nadane przez organy reprezentujące właścici...
Zagrożenia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej
SPIS TREŚCI
1. Wstęp - 3
2. Pojęcie zagrożenia narodowego i jego typologia. - 4
3. Zagrożenia bezpieczeństwa narodowego RP. - 9
3.1. Zagrożenia polityczne bezpieczeństwa narodowego RP. - 10
3.2. Zagrożenia militarne bez...
Produkt turystyczny
Podstawą konsumpcji turystycznej są dobra turystyczne, czyli dobra stworzone przez naturę lub powstałe w wyniku działalności człowieka, które stanowią cel podróży turystycznych nazywane są inaczej walorami turystycznymi.
Punktem wyj�...
Produkt turystyczny jako element strategii rozwoju Miasta i Gminy Barwice
Spis treści:
Wstęp??????????????????????????????????..4
Rozdział 1. Turystyka jako jedna z szans rozwoju rolniczych gmin w Polsce???..?..6
1.1. Pojęcie produktu turystycznego???????????????...???????6
1.2. Rynek turysty...