Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł za kg i za 1,25 kg winogron po 4,20 za kg ?

Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł za kg i za 1,25 kg winogron po 4,20 za kg ?
Odpowiedź

3,40*7,20=24,48 twaróg 1,25*4,20=5,25 winogrona

Układamy proporcje i mnożymy na krzyż: 1 kg ---------  7,2 zł 3,4 kg ------------ x (zł) 1*x = 3,4*7,2 x= 24,48 zł  - cena jaka musimy zaplacic za 3,4 kg twarogu 1 kg -------- 4,2 zł 1,25 kg ---------- x (zł) 1*x= 1,25*4,2 x= 5,25 zł - cena jaka musimy zaplacic za 1,25 kg winogron 5,25 + 24,48 = 29,73 zł  Za wszystko musimyzaplacic 29,73 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł za kg i za 1,2 kg winogron po 4,20 za kg ?

Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł za kg i za 1,2 kg winogron po 4,20 za kg ?...

Matematyka

ile trzeba zapłacić za 3.40 kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł za kg ?

ile trzeba zapłacić za 3.40 kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł za kg ?...

Matematyka

Zad. 1 a) Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg ? b) Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg ?   Potrzebne wszystkie obliczenia!!!

Zad. 1 a) Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg ? b) Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg ?   Potrzebne wszystkie obliczenia!!!...

Matematyka

ile trzeba zapłacić za 3,40 kg. twarogu po 7,20/kg i za 1,25kg winogron po 4,20/kg?                                                

ile trzeba zapłacić za 3,40 kg. twarogu po 7,20/kg i za 1,25kg winogron po 4,20/kg?                                                ...

Matematyka

Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg

Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg...