Zad. 1 a) Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg ? b) Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg ?   Potrzebne wszystkie obliczenia!!!

Zad. 1 a) Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg ? b) Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg winogron po 4,20 zł/kg ?   Potrzebne wszystkie obliczenia!!!
Odpowiedź

a) 3,4 kg x 7,20 zł = 24,48 zł Za 3,4 kg twarogu trzeba zapłacić 24,48 zł   b) 1,25 kg x 4,20 zł = 5,25 zł Za 1,25 kg winogron trzeba zapłacić 5,25 zł

a) twaróg:3,40×7,20=24,48zł Odp.: Należy zapłacić 24,48zł    b)winogrono:1,25×4,20=5,25zł  Odp.: Należy zapłacić 5,25zł. 

Dodaj swoją odpowiedź