ile trzeba zapłacić za 3.40 kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł za kg ?

ile trzeba zapłacić za 3.40 kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25 kg winogron po 4,20 zł za kg ?
Odpowiedź

twaróg: 3,40 kg *7,20 zł=24,48 zł winogrono: 1,25 kg*4,20 zł=5,25 zł   24,48 zł+5,25 zł=29,73 zł   Odp: Trzeba zapłacić 29,73 zł.   Mam nadzieję, że pomogłam.

  3.40× 7.20= 24,48zł 4,20× 1,25= 5,25zł 24,48+ 5,25 =29,73zł   odp. Za3,4 kg twarogu i 1,25 kg winogron rzeba zapłacić 29,73zł  

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ile trzeba zapłacić za 3,40kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25kg winogrona po 4,20 zł za kilogram Całym rozwiązaniem Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kg i zapłacił 6,30 zł ile ważył winogron? To są dwa zadania proszę kto odpowie oddam m

Ile trzeba zapłacić za 3,40kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25kg winogrona po 4,20 zł za kilogram Całym rozwiązaniem Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kg i zapłacił 6,30 zł ile ważył winogron? To są dwa zadania prosz�...