Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski.

Kreska czyli Janina Krechowicz to nastolatka mieszkająca w Poznaniu. Mieszka tu ze swoim dziadkiem,profesorem Dmuchawczem. Uczęszcza do liceum ,do klasy I,,b".
Dziewczyna była średniego wzrostu o szczupłej budowie ciała. Jej twarz ozdabiały promienne, bure oczy z wielkimi rzęsami. Włosy tak samo jak oczy były koloru burego, ścięte na Izabelę Trojanowską. Janka ubierała się w zbyt oszerne kamizele i kolorowe getry. Posiadała także w swojej garderobie własnoręcznie robione szale i torebki.
Kreska była opiekuńcza i troskiliwa, ponieważ potrafiła poświęcić swój czas innym. Miała podejście do dzieci naprzykład do Aureli, ale potrafiła też zaopiekować się chorym dziadkiem. Kiedy powiedziała Maćkowi ,że nie chce od niego fałszywej miłości, to pokazała, że ma wysokie poczucie własnej wartości i godności. To konsekfentna, stanowcza i zdecydowana nastolatka. Broniła własnej intymności, nie chciała, zeby ktoś obcy poznawał jej sytuację rodzinną , ale wiedziała , że potrzebuje wsparcia, dlatego chodziła na rozmowy do rodziny Borejków. Potrafiła dostosować się zmiany warunków , na przykład do tego, że zmieniała szkołę i dodatkowo zamieszkała w Poznaniu. To pokazało ,że Kreska jest silna psychicznie ,opanowana i wytrwała. Bohaterka była optymistką i zaradną ,pomysłową i kreatywną dziewczyną ,ponieważ potrafiła samodzielnie wykonywać ubrania.
Janina Krechowicz szacunkiem darzyła osoby dorosłe , a słabrzym i niezaradnym pomagała. Najlepszym przykladem na to była opieka nad dziadkiem po zawale oraz troska o Aurelię.
Pomimo trudnych czasów wnuczka profesora Dmuchawca lubiła chodzić do opery i była jej wielką wielbicieką . W wolnym czasie szyła.
Chciała bym tak samo jak Kreska umieć powiedzieć o swoich problemach. Moim zdaniem , bohaterka umiała zadbać o siebie. Szyła sobie ubrania, potrafiła gotować ,a co najważniejsze, rozumiała ludzi w każdym wieku .Jedną z tych osób była pani Ewa Jedwabińska, Kreska potrafiła zrozumieć ją bez krytyki. Bardzo bym chciała być taka jak ona , ale niekoniecznie w jej sytuacji. Uważam, że Janina jest autorytetem wielu młodych dziewzyn . Jest niezwykła ,a pokazała to soimi czynami.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz (Kreski) - 'Opium w rosole'

Janka Krechowicz, przyjaciele mówili na nią Kreska. Miała 16-17 lat i chodziła do liceum. Nie miała rodziców, mieszkała w Poznaniu wraz ze swoim dziadkiem (profesorem Dmuchawcem), bardzo go kochała, ponieważ był jej jedyną rodziną.
...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski (Opium w Rosole).

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. ?Opium w rosole? jedną z głównych postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana ?Kreską?. Mieszkała razem z dziadkiem, emerytowanym nauczycielem w Poznaniu. Miała ok. 16 lat. Chodziła do liceum z Ma�...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz- Kreski

Janina Krechowicz to szesnastolatka , wnuczka profesora Dmuchawca. Mieszka z nim w Poznaniu,
bardzo brakuje jej rodziców. Uczęszcza do klasy lb liceum , w którym jej dziadek uczył wiele lat.
Kreska to ładna dziewczyna o delikatnej cerz...

Język polski

"Opium w rosole" M. Musierowicz charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

Janina Krechowicz-Kreska to jedna z głównych bohaterek powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w Rosole". Mieszkała z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem przy ulicy Roosevelta w Poznaniu w kamienicy na 4 piętrze. Dziewczyna chodziła do pierw...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

W powieści M. Musierowicz pt. "Opium w rosole" pojawiają się postacie, które są sympatyczne, ale najbardziej zafascynowała mnie Janina Krechowicz zwana "Kreską". Uczęszczała do liceum, w którym pracował jej dziadek pro...