Charakterystyka Janiny Krechowicz (Kreski) - 'Opium w rosole'

Janka Krechowicz, przyjaciele mówili na nią Kreska. Miała 16-17 lat i chodziła do liceum. Nie miała rodziców, mieszkała w Poznaniu wraz ze swoim dziadkiem (profesorem Dmuchawcem), bardzo go kochała, ponieważ był jej jedyną rodziną.

Jej wygląd był dziwny, wyróżniała się od innych tym, że była oryginalna, miała własny styl. Ciuchy sama sobie szyła, farbowała na inne kolory i dodawała ciekawe elementy. Jej twarz była smukła, miała duże, bure oczy z długimi, czarnymi rzęsami, brązowe włosy (w książce pisało, że bure, lecz w wielu źródłach jest inaczej - dla waszego wyboru), obsmyczone na Izabelę Trojanowską, smukła sylwetka i specyficzny wygląd całej osoby.

Była spontaniczna, wesoła, zbzikowana, szalona, szczera, bardzo samodzielna, zaradna, mądra i wrażliwa. O tych cechach charakteru Kreski dowiadujemy się po jej zachowaniach w różnych sytuacjach. W wielu momentach Kreska ujawnia swój temperament.

Ludzie bardzo dobrze odbierali Kreskę, wręcz uwielbiali jej towarzystwo.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski (Opium w Rosole).

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. ?Opium w rosole? jedną z głównych postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana ?Kreską?. Mieszkała razem z dziadkiem, emerytowanym nauczycielem w Poznaniu. Miała ok. 16 lat. Chodziła do liceum z Ma...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz (Kreski) - 'Opium w rosole'

Janka Krechowicz, przyjaciele mówili na nią Kreska. Miała 16-17 lat i chodziła do liceum. Nie miała rodziców, mieszkała w Poznaniu wraz ze swoim dziadkiem (profesorem Dmuchawcem), bardzo go kochała, ponieważ był jej jedyną rodziną.
...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz "Opium w rosole".

W powieści Małgorzaty Musierowicz zatytułowanej „Opium w rosole" przejawia się wiele sympatycznych postaci, ale najbardziej zaimponowała mi Kreska - Janina Krechowicz, wnuczka profesora Dmuchawca. Niby zwykła dziewczyna borykająca się...

Język polski

"Opium w rosole" M. Musierowicz charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

Janina Krechowicz-Kreska to jedna z głównych bohaterek powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w Rosole". Mieszkała z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem przy ulicy Roosevelta w Poznaniu w kamienicy na 4 piętrze. Dziewczyna chodziła do pierw...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

W powieści M. Musierowicz pt. "Opium w rosole" pojawiają się postacie, które są sympatyczne, ale najbardziej zafascynowała mnie Janina Krechowicz zwana "Kreską". Uczęszczała do liceum, w którym pracował jej dziadek pro...

Język polski

"Opium w rosole" charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.

W starym mieszkaniu, pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu mieszk...