Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

W powieści M. Musierowicz pt. "Opium w rosole" pojawiają się postacie, które są sympatyczne, ale najbardziej zafascynowała mnie Janina Krechowicz zwana "Kreską". Uczęszczała do liceum, w którym pracował jej dziadek profesor Dmuchawiec, u którego mieszka.

Dziewczyna o burych oczach z wielkimi rzęsami, obcięta była na Izabelę Trojanowską. Kręskę wyróżniała wrażliwość i delikatność. Uczennica zachwycała również pomysłowością i pracowitością, ponieważ sama szyła ubrania dla siebie i pieniędzy.

Cechowała się inteligencją, mimo słabych wyników z matematyki, więc w celu douczenia się chodziła na korepetycję do Maćka, w którym się podkochiwała. Nie miała zbyt dużo przyjaciół, większość osób oceniało ją po wyglądzie.

Gdy zachorował jej dziadek czule się nim opiekowała. Mimo obawy o życie dziadka i problemów w szkole pokazuje nam, jak można sobie radzić w życiu.

Uważam, że Kreska była przyjacielską osobą. Myślę, że wiele osób nie potrafiłoby się tak dobrze zaopiekować chorą osobą.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz (Kreski) - 'Opium w rosole'

Janka Krechowicz, przyjaciele mówili na nią Kreska. Miała 16-17 lat i chodziła do liceum. Nie miała rodziców, mieszkała w Poznaniu wraz ze swoim dziadkiem (profesorem Dmuchawcem), bardzo go kochała, ponieważ był jej jedyną rodziną.
...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski.

Kreska czyli Janina Krechowicz to nastolatka mieszkająca w Poznaniu. Mieszka tu ze swoim dziadkiem,profesorem Dmuchawczem. Uczęszcza do liceum ,do klasy I,,b".
Dziewczyna była średniego wzrostu o szczupłej budowie ciała. Jej twarz oz...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski (Opium w Rosole).

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. ?Opium w rosole? jedną z głównych postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana ?Kreską?. Mieszkała razem z dziadkiem, emerytowanym nauczycielem w Poznaniu. Miała ok. 16 lat. Chodziła do liceum z Ma...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz- Kreski

Janina Krechowicz to szesnastolatka , wnuczka profesora Dmuchawca. Mieszka z nim w Poznaniu,
bardzo brakuje jej rodziców. Uczęszcza do klasy lb liceum , w którym jej dziadek uczył wiele lat.
Kreska to ładna dziewczyna o delikatnej cerz...

Język polski

"Opium w rosole" M. Musierowicz charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

Janina Krechowicz-Kreska to jedna z głównych bohaterek powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w Rosole". Mieszkała z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem przy ulicy Roosevelta w Poznaniu w kamienicy na 4 piętrze. Dziewczyna chodziła do pierw...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

W powieści M. Musierowicz pt. "Opium w rosole" pojawiają się postacie, które są sympatyczne, ale najbardziej zafascynowała mnie Janina Krechowicz zwana "Kreską". Uczęszczała do liceum, w którym pracował jej dziadek pro...