Charakterystyka Janiny Krechowicz- Kreski

Janina Krechowicz to szesnastolatka , wnuczka profesora Dmuchawca. Mieszka z nim w Poznaniu,
bardzo brakuje jej rodziców. Uczęszcza do klasy lb liceum , w którym jej dziadek uczył wiele lat.
Kreska to ładna dziewczyna o delikatnej cerze, burych oczach i takich samych krótkich włosach.
Brakuje jej pieniędzy , dlatego nosi szyte własnoręcznie ubrania m.in.:dziwaczne płaszcze , swetry-olbrzymy,długie kamizele i parametrowe szale.
Cechuje ją spontaniczność , ujawniająca się w trudnych momentach. Odznacza się samodzielnością.Zdaniem dziadka Janka jest bardzo uparta i dzielna. Nie rozumie matematyki , dlatego chodzi na korepetycje do Maćka Ogorzałki , w którym się zakochuje. Ma wiernego przyjaciela w osobie Jacka Lelujki , kolegi z klasy.Pomimo braku rodziców i pogarszającego się stanu zdrowia jej opiekuna nie poddaje się. W przeciwieństwie do Matyldy traktuje wszystkich miło i uprzejmie. Szybko łapie kontakt z małą Aurelią i staje się jej powierniczką. Wstydzi się prosić innych o pomoc . Jest pomysłowa : "Kreska chronicznie nie miała forsy. Przechodziła nad tym problemem w sposób imponujący i pełen rozmachu(wiadomo było , że
mieszka u dziadka i dorabia szyciem)- bo była to rzeczywiście świetna dziewczyna". Lubiła rozrywkę i spotkania z Gabrysią. Portierka ze szpitala stwierdziła krótko : "Czyste złoto".Dziadek traktował ją jak najbliższą osobę , kochał ją i ufał jej.
Myślę , że Kreska to pozytywna postaci naszej lektury. Jest godna podziwu i szacunku.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz (Kreski) - 'Opium w rosole'

Janka Krechowicz, przyjaciele mówili na nią Kreska. Miała 16-17 lat i chodziła do liceum. Nie miała rodziców, mieszkała w Poznaniu wraz ze swoim dziadkiem (profesorem Dmuchawcem), bardzo go kochała, ponieważ był jej jedyną rodziną.
...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski.

Kreska czyli Janina Krechowicz to nastolatka mieszkająca w Poznaniu. Mieszka tu ze swoim dziadkiem,profesorem Dmuchawczem. Uczęszcza do liceum ,do klasy I,,b".
Dziewczyna była średniego wzrostu o szczupłej budowie ciała. Jej twarz oz...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski (Opium w Rosole).

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. ?Opium w rosole? jedną z głównych postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana ?Kreską?. Mieszkała razem z dziadkiem, emerytowanym nauczycielem w Poznaniu. Miała ok. 16 lat. Chodziła do liceum z Ma...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz- Kreski

Janina Krechowicz to szesnastolatka , wnuczka profesora Dmuchawca. Mieszka z nim w Poznaniu,
bardzo brakuje jej rodziców. Uczęszcza do klasy lb liceum , w którym jej dziadek uczył wiele lat.
Kreska to ładna dziewczyna o delikatnej cerz...

Język polski

"Opium w rosole" M. Musierowicz charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

Janina Krechowicz-Kreska to jedna z głównych bohaterek powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w Rosole". Mieszkała z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem przy ulicy Roosevelta w Poznaniu w kamienicy na 4 piętrze. Dziewczyna chodziła do pierw...

Język polski

Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski

W powieści M. Musierowicz pt. "Opium w rosole" pojawiają się postacie, które są sympatyczne, ale najbardziej zafascynowała mnie Janina Krechowicz zwana "Kreską". Uczęszczała do liceum, w którym pracował jej dziadek pro...