W mundurku czy bez?

W ostatnim czasie w Polsce pojawił sie pomysł ponownego wprowadzenia mundurków do szkół. Zdania na ten temat są podzielone, pomysł ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
Wprowadzenie mundurków zapewne pomogłoby w przywróceniu równości pomiędzy uczniami. Nikt nie wyróżniałby się z tłumu, kiedy wszyscy byliby ubrani tak samo. Z pewnością nie zwracanoby tak dużej uwagi na wygląd zewnętrzny, ubiór, rzezcy materialne. Biedniejsi uczniowie nie musieliby martwić się o to, że wyglądają gorzej od pozostałych. W pewym sensie mundurki w szkołach są bardzo potzebne.
Ale biorąc pod uwagę argumenty przeciw, czy pobyt w szkole nie stałby się nudny i monotonny, gdybyśmy codziennie przez kilka godzin mieli przecd oczami kilkaset osób w identycznych koszulkach? Przecieżź to, że każdy jest ubrany inaczej i na swój sposób, stanowi pewne urozmaicenie. Co z osobami, które przez ubiór chcą wyrazić swój własny styl i niepowtarzalność, i za nic nie chcą wtapiać się w tłum? Czy można tak poprostu im tego zabronić?
Sprawa mundurków powinna zostać rozstrzygnięta w taki sposób, aby zadowolić obie strony. Jeżeli zapadnie decyzja, aby je wprowadzić, powinny zostać wybrane takie, które podobałyby się uczniom i w których czuliby się oni dobrze. Bo przecież celem jest poprawienie sytuacji polskich uczniów, a nie ich unieszczęśliwianie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Artykuł- Mundurki. Koniec Rewii mody!

KONIEC rewii mody, czas MUNDURKÓW!!!

Jeśli chodzisz do publicznej podstawówki lub gimnazjum, to zapewne już od września nosisz mundurek. Czy chcesz, czy nie, musisz w nich chodzić do szkoły. No i co ty na to?

Skąd pomysł m...

Język polski

Śluby panienskie-opowiadanie

Dwie panienki przebrane w ubieglowieczne kostiumy rozpaczliwie miotaly sie po scenie. Intryga, która Anielcia i Klarcia knuly przeciwko rodowi meskiemu, zupelnie nie potrafila mnie rozgrzac. Nie dokonala tego nawet zmyslna lapa Roberta sunaca w gó...

Język polski

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - refleksje

Odwieczny problem ludzkości. Czy poradzę sobie z tym, co stawia przede mną życie? Świat przepełniony nienawiścią i nierealnymi, niespełnionymi marzeniami? Czy warto się starać? Nikt tego nie wie, póki się nie przekona.
„Stowarzys...

Język polski

Król Stanisław w satyrze "Do króla" Ignacego Krasickiego i we fragmencie "Nieznanego księcia Poniatowskiego" Mariana Brandysa.

"Trzeba było przed sejmikiem kilka dni z rzędu rezonować od rana do wieczora z tą ciżbą, podziwiać ich brednie, zachwycać się ich płaskimi konceptami, a nade wszystko ściskać ich brudne kapcańskie osoby..."
Stanisław Augu...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Andrzeja Radka i Marcina Borowicza - Stefan Żeromski "Syzyfowe prace".

Najważniejszymi postaciami w „Syzyfowych pracach” są Marcin Borowicz i Andrzej Radek. Chłopcy poznali się w pierwszej klasie gimnazjum, kiedy drugi z wymienionych został wyrzucony z klerykowskiej szkoły. Marcin wstawił się za nim u dyrek...