Konspekty

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: LETNI SPACER
Czas zajęć: 90 minut

Cele operacyjne:
uczeń umie zachować się na spacerze
uczeń umie dostosować się do innych uczniów
uczeń umie aktywnie słuchać i oglądać
uczeń umie dobrze odnieść na kartce papieru swoje letnie wrażenia

Metody pracy:
wspólne wyjście na spacer
praca indywidualna

Pomoce dydaktyczne:
kartki papieru
kolorowe kredki
mazaki
krzyżówki z tematyka letnią

Przebieg zajęć:

I. część wstępna (30 minut)
1.Wyjście na spacer.
2.Wprowadzenie wychowanków w nastrój letni
3.Oglądanie letniego krajobrazu
II. część zasadnicza (30minut)
1.Powrót ze spaceru.
2.Przygotowanie kartek papieru i kredek oraz odrysowanie stóp na kartce.
3.Malowanie tego co ?widziały stopy?
III .część podsumowująca (30 minut)
1.Prezentacja wykonanych prac
2.Wypowiedzi na temat swojej pracy
3.Wybranie najciekawszej pracy
4.Uporządkowanie miejsca pracy

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: GRY I ZABAWY DYDAKTYCZNE
Czas zajęć: 45 minut

Cele operacyjne:
uczeń zna zasady gry w ?Domino?, ?Chińczyka?
uczeń przestrzega zasad gry
uczeń pozna jedną z form relaksu

Metody pracy:
wyjaśnienie zasad gier
praktyczne działania

Pomoce dydaktyczne:
gra wraz z instrukcją
Domino
Chińczyk
kostka do gry, pionki,

Przebieg zajęć:

I. część wstępna (10 minut)
1.Powitanie uczniów
2.Wprowadzenie uczniów w tematykę zajęć
3.Rozmowa z dziećmi na temat ich znajomości gier

II. część zasadnicza (25 minut)
1.Zapoznanie dzieci z grą ?Domino? podział dzieci na dwie drużyny gdzie jedna gra w ?Domino? a druga w ? Chińczyka?
2.Zapoznanie dzieci z grą ?Chińczyk? podział dzieci na dwie drużyny gdzie jedna gra w ?Chińczyka? a druga w ? Domino?

III. część podsumowująca (10 minut)
1.Wyłonienie zwycięscy z obu gier
2.Krótka rozmowa z dziećmi na temat gier
3.Uporządkowanie miejsca pracy.

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: ? POMYŚL I NARYSUJ?
Czas zajęć 45 minut

Cele operacyjne:
uczeń potrafi współpracować w grupie
uczeń rozwija swoją wyobraźnie
uczeń potrafi słuchać
uczeń zdobywa umiejętności empatii

Metody pracy:
praktyczne działanie

Pomoce dydaktyczne:
kartki z bloku kolorowego
kredki, klej

Przebieg zajęć:

I. część wstępna (10 minut)
1.powitanie uczniów
2.wprowadzenie uczniów w tematykę zajęć
3.wyjaśnienie dzieciom sporu wykonywania kolejnych prac

II. część zasadnicza (25 minut)
1.pierwsza praca: ?ćwiczenia w grupie?
2.druga praca: ? zamknięte oczy?
3.trzecia praca: ? magiczny kawałek?

III. część podsumowująca (10 minut)
1.krótka rozmowa z dziećmi na temat ich prac
2.wybór najciekawszych prac
3.uporządkowanie miejsca pracy.

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
Czas: 90 minut

Cele operacyjne:

Prawidłowe zachowania na przejściu dla pieszych
znajomość podstawowych znaków drogowych

Metody pracy:
znaki drogowe
plansze ze skrzyżowaniami
dyskusja

Pomoce dydaktyczne:
kartki
kredki
mazaki
nożyczki
wykałaczki
plastelina
taśma klejąca

Przebieg zajęć:
I część wstępna (25 minut)
1.wprowadzenie dzieci w tematykę zajęć
2.omówienie znaków drogowych
3.zapoznanie ze znakami które muszą znać

II. część zasadnicza (45 minut)
1.dzieci wykonują znaki drogowe z papieru mocują je do wykałaczki i plasteliny
2.zasady które muszą znać dzieci aby bezpiecznie zachowywać się na drodze
3.omawianie wykonanych znaków

III. część podsumowująca (20 minut)
1.uporządkowanie znaków drogowych
2.rozmowa o znajomości znaków
3.uporządkowanie miejsca pracy.

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: ? MOJA TWARZ W OCZACH INNYCH?
Czas: 45 minut

Cele operacyjne:
przyglądamy się nawzajem sobie
rozwijanie swojej wyobraźni
rozwijanie umiejętności manualnych

Metody pracy:
zapamiętywanie twarzy
umiejętności dorysowania drugiej połowy twarzy

Pomoce dydaktyczne:
karki
ołówki

Przebieg zajęć:

I. część wstępna (10 minut)
wprowadzenie dzieci w tematykę zajęć
omówienie sposobu wykonywania pracy

II. część zasadnicza (30 minut)
dzieci mają za zadanie dorysować twarz swojego kolegi
omówienie wszystkich prac

III. część podsumowująca (5 minut)
uporządkowanie miejsca pracy

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: ?POZNAJMY SIEBIE?
Czas: 45 minut

Cele operacyjne:

poznajemy się nawzajem
każde dziecko opowiada coś o sobie

Metody pracy:

rozmowa z dziećmi
zabawa w zapamiętywanie np. koloru oczu, ulubionego zwierzątka

Pomoce dydaktyczne:
kartki
kredki
ołówki

Przebieg zajęć:

I. część wstępna (5minut)
wprowadzenie dzieci w tematykę zajęć
przedstawienie przebiegu zajęć

II. część zasadnicza (30 minut)
dzieci mają za zadanie odrysować swoją dłoń
koledzy i koleżanki mają za zadanie przekazać kartkę ze swoją ręką sąsiadowi a ten rysuje coś co kojarzy mu się z daną osobą ( kartka musi być podpisana aby było wiadomo komu rysujemy to co się nam z nim kojarzy)

III. część podsumowująca (10 minut)
prezentacja prac
omówienie prac
uporządkowanie miejsca pracy

Konspekt do zajęć świetlicowych
temat zajęć: ?ROZWIJANIE WYOBRAŹNI?
Czas: 45 minut

Cele operacyjne:

dziecko wie co to znaczy wyobraźnia
potrafi rozwijać swoją wyobraźnie
potrafi przenieść swoje uczucia na rysunek

Metody pracy:

dyskusja
wykonywanie przez dzieci rysunków

Pomoce dydaktyczne:
kartki
kredki
ołówki

Przebieg zajęć:

I. część wstępna (5minut)
wprowadzenie dzieci w tematykę zajęć
przedstawienie przebiegu zajęć
pogadanka z dziećmi na temat wyobraźni

II. część zasadnicza (30 minut)
dzieci mają za zadanie narysować wyspę
wykonanie rysunków
omówienie prac

III. część podsumowująca (10 minut)
prezentacja prac
wybór najładniejszej pracy
uporządkowanie miejsca pracy

Dodaj swoją odpowiedź
Dydaktyka

Konspekty z pływania

Poniżej załaczam Konspekty z pływania II i III semestr studiów na kierunku "wychowanie fizyczne" AWF Gorzów, itp...:-)Oceniane były głównie na 4+....:-)...

Fizyka

Konspekty na fizyke ktoś zna jakiś ??

Konspekty na fizyke ktoś zna jakiś ??...

Język angielski

prosze o dwa konspekty zajec dla klasy 1-3 szkoly podstawowej z jezyka angielskiego.

prosze o dwa konspekty zajec dla klasy 1-3 szkoly podstawowej z jezyka angielskiego....

Rehabilitacja

Konspekty z metodyki.

UTRWALANIE NAWYKU PRAWIDŁOWEJ POSTAWY CIAŁA

Cele: kształtowanie prawidłowej postawy podczas przyjmowania pozycji korekcyjnych, wpływ zabaw na rozwój psychiczny i motoryczny dziecka, wpływ ćwiczeń, ich zastosowanie na formowanie pra...

Język polski

Mroczna strona natury ludzkiej. Zanalizuj Postawy psychologiczne wybranych bohaterów i sposoby ich kreacji- konspekty

Konspekt ogólny:
1. Tajemnica natury ludzkiej nurtująca filozofów, artystów, psychologów.
a) Rozumienie pojęcia natura człowieka.
b) Dwoistość moralna natury.
c) Nieostrość rozgraniczeń w niektórych przypadkach.
2. B...

Język niemiecki

Konspekty

kilka lekcji...