Wszystko o Renesansie w Polsce i Europie

Jest tu podene dużo informacji o renesansie w Polsce jak i w europie

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Wszystko o Renesansie w Polsce i Europie

Jest tu podene dużo informacji o renesansie w Polsce jak i w europie...

Język polski

Wszystko o Renesansie.

RAMY CZASOWE
WŁOCHY
Początek: przełom XIV w.
Koniec: XVI w.
EUROPA
Początek: XV w.
Koniec: po lata trzydzieste XVII w.
PODSTAWOWE CECHY KULTURY RENESANSU
Epoka ta narodziła się we Włoszech w XIV wieku. ...

Historia

Dorobek kulturowy baroku w Europie i w Polsce

Dorobek kulturowy baroku w Europie i w Polsce
1.Geneza epoki :
Barok - z por. barocco – "perła o nieregularnym kształcie", lub z fr. baroque – "bogactwo ozdób") – główny kierunek w kulturze środkowo i zachodni...

Historia

Conieco o Średniowieczu.

Po upadku Cesarstwa Rzymskiego gospodarka europejska przeżywała stulecia regresu cywilizacyjnego. Wiązało się to zarówno z niskim poziomem nowych władców tych ziem – Germanów, Słowian, czy innych przybyszów, jak i z zerwaniem istniejąc...

Język polski

Charakterystyka epok historycznych.

ANTYK

Antyk (inaczej starożytność) to epoka, która obejmuje piśmiennictwo od czasów najdawniejszych (początki piśmiennictwa ok. XIII w. p.n.e.) do V w. n.e. Umowna data końca epoki starożytnej to 476 r. - data upadku Cesarstwa Z...

Język polski

Epoki - przegląd i charakterystyka.

Średniowiecze to pierwsza polska epoka literacka (X-XV w.). Na zachodzie Europy trwa już od IV/V wieku. W 476 roku upadło cesarstwo zachodniorzymskie, Rzym natomiast został podbity przez plemiona germańskie. Stopniowo przejmowały one kulturę ...