"Człowiek sukcesu"

Współcześni ludzie niewłaściwie kojarzą słowo "sukces", wiążą go z pieniędzmi, a za tym idzie popularność. Do wygód łatwo się przyzwyczaić, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej pieniędzy, tym więcej potrzeb i w ten sposób człowiek staje się niewolnikiem własnych ambicji. Zamiast czuć się spełnionym, gubi się w pogoni za sławą i zarobkami. Pieniądze są środkiem, a nie celem. Tacy ludzie stają się egoistami.
Młodzi ludzie zapatrzeni są w osoby, o których jest głośno w mediach, ale oni, żeby zachować popularność muszą stale podsycać zainteresowanie swoją osobą, to może doprowadzić do tego, że sprzedadzą swoje życie prywatne. Karierowicze biorą udział w skandalach, ponieważ to najczęściej przykuwa uwagę, taka tania sensacja z negatywnymi przejawami.
Człowiek sukcesu, to taki, który patrzy w przeszłość, uśmiechając się i nie wstydzi się za siebie. Sukces to poczucie spełnienia, niezależność, bycie człowiekiem szczęśliwym, a taką osobą można się stać, gdy zaakceptuje się swoje życie takim, jakim jest.
Prawdziwy sukces to bycie człowiekiem zdrowym, z czystym sumieniem, otaczanym rodziną i przyjaciółmi.
Jeżeli traci się zdrowie, można liczyć na wsparcie ze strony najbliższych osób i to daje nam siłę, by łatwiej przez wszystko przejść.
Dla mnie "człowiek sukcesu" to człowiek, który wcześniej odnosił porażki, ale mimo to nie poddawał się i dalej walczył, by osiągnąć cel. Dzięki trudnościom i porażkom udało mu się zmobilizować i rozwiajać własny potencjał intelektualny.
Sukces to dzisiaj coś, na co każdy niecierpliwie czeka. Często osiągają go ludzie, którzy nie liczą się z innymi i ich uczuciami. Ważny jest dla nich tylko cel, ale niestety, często prowadzi ich to do zguby.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Człowiek sukcesu"

Współcześni ludzie niewłaściwie kojarzą słowo "sukces", wiążą go z pieniędzmi, a za tym idzie popularność. Do wygód łatwo się przyzwyczaić, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej pieniędzy, tym więcej potrzeb i w...

Język polski

Obraz świata w powieści "Granica".

CYTATY:

,,świat jest miejscem zbrodni"
,,jest się takim jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest"
,,musi przecież coś istnieć. Jakaś granica, za którą niewo...

Kosmetologia

"Jak prawidłowo powinna wyglądać komunikacja werbalna i niewerbalna w usługach kosmetycznych

W usługach kosmetycznych komunikacja ma ogromne znaczenie, ponieważ zawód kosmetyczki polega na nieustannym kontaktowaniu się z innymi ludźmi. Poza niezbędną znajomością technik wykonywania zabiegów kosmetycznych, których jest tak wiele, ...

Język polski

Poświęcić się zdobywaniu pieniędzy, czy też poświęcić się dla idei służebnej wobec ludzkości "Lalka".

Jest tu prezentacja ludowego obrzędu do rozważania na ten temat w miarę bogaty materiał. Trzej bohaterowie tej powieści są bowiem bezpośrednio związani z problemem poświęcenia się dla, w tym wypadku niemal symbolicznej, mistycznej, nauki,...

Socjologia

Stadia rozwojowe według E. Eriksona w oparciu o film pt: "Dzikie dziecko".

Na podstawie film "Dzikie dziecko" zostały opracowane stadia rozwojowe wg. E. Eriksona

Przychodzimy na świat jako potencjalne istoty społeczne. Po urodzeniu i przez kilka następnych lat jesteśmy całkowicie uzależnieni od in...

Język polski

Jaki obraz świata wyłania się z powieści "Granica" i wypowiedzi bohaterów. Czy występuje on współcześnie

CYTATY:
,,świat jest miejscem zbrodni"
,,jest się takim jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest"
,,musi przecież coś istnieć. Jakaś granica, za którą niewolno p...