Motyw wsi

Treść w załączniku

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Motyw wsi w literaturze polskiej

Spis Treści

I. Wstęp
Wieś jako arkadyjska kraina szczęścia.
II. Rozwiniecie
a) Przedstawienie wsi w literaturze starożytnej.
b) Przedstawienie średniowiecznych stosunków jakie istniały między chłopstwem, a szlacht...

Język polski

Motyw wsi w literaturze.

W literaturze polskiej temat wsi poruszany był bardzo wiele razy przez różnych pisarzy i poetów. Znajduje on swoje odbicie w wielu epokach literackich, które odmiennie przedstawiały obraz wsi polskiej. Nie sposób omówić wszystkich dzieł uk...

Język polski

Motyw wsi polskiej w utworach literackich

Każdy człowiek na słowo wieś przywołuje własne skojarzenia, odczucia czy wspomnienia. W końcu ilu ludzi tyle pomysłów. Doskonałym tego przykładem jest właśnie motyw wsi ukazany zwłaszcza w literaturze polskiej. Nie ma bowiem epoki w kt...

Język polski

Motyw wsi

Przeglądając słowniki, encyklopedie, leksykony odnaleźć możemy bardzo proste definicje wsi. Na przykład Encyklopedia PWN, że wieś to osada zamieszkała głownie przez ludność, której większość trudni się pracą na roli, co stanowi po...

Język polski

Motyw wsi w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego oraz w "Przedwiośniu" Stefana Żeromskiego.

Dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" pochodzi z Młodej Polski, natomiast "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego pochodzi z dwudziestolecia międzywojennego. W obu utworach pojawia się motyw wsi i jej mieszkańców, jednak i...

Język polski

Motyw wsi i chłopa na podstawie "Pieśni Świętojańskiej o Sobótce" oraz "Chłopów" Reymonta.

Literatura polska to przede wszystkim bogaty zbiór utworów literackich, które zostały stworzone przez wielu wybitnych pisarzy i poetów. Są one wielkim skarbem kulturowym kraju oraz stanowią nieodzowną część naszej tradycji- zawierają opi...